Форум Корсунь-Шевченківського порталу
http://forum.korsunr.gov.ua/

Реалізація проекту ЄС/ПРООН
http://forum.korsunr.gov.ua/viewtopic.php?f=6&t=450
Сторінка 1 з 1

Автор:  admin [ П'ят серпня 16, 2013 12:36 pm ]
Тема повідомлення:  Реалізація проекту ЄС/ПРООН

З 2011 року на Черкащині діє обласна цільова програма «Впровадження в Черкаській області проекту Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) та Європейського Союзу (ЄС).
Корсунь-Шевченківський район в числі 9 районів області, за результатами проведеного обласного конкурсу у вересні 2011 року, був відібраний для впровадження ініціатив громад в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду –ІІ фаза», що фінансується Європейським Союзом в Україні в компоненті – відновлення комунальної інфраструктури.
З метою реалізації проектів громад 15 вересня 2011 року між Програмою розвитку Організації Об”єднаних Націй, Корсунь-Шевченківською районною державною адміністрацією та Корсунь-Шевченківською районною радою укладено відповідну угоду.

Спільна програма Європейського Союзу та Організації Об”єднаних Націй спрямована на покращення якості соціальних послуг, стану довкілля, умов проживання мешканців населених пунктів чисельністю до 10 тис. осіб, при цьому члени територіальних громад, які відібрані для реалізації Проекту, зобов’язані власними коштами взяти участь у реалізації мікропроектної пропозиції шляхом співфінансування в розмірі не менше 5 % вартості проекту. Бюджет для реалізації мікропроектної пропозиції що обрала громада становить до 160 тис. грн. При цьому кошти ЄС/ПРООН становлять 50 % (але не більше 10 тис. долл.США), кошти місцевих бюджетів – 45 %, з яких 10 %-обласного.
На підставі укладених угод з керівництвом проекту ЄС/ПРООН в Україні та обраними на підставі проведеного конкурсу 4 сільськими радами, пілотні проекти впроваджуються в основних сільських громадах району: Бровахівській, Квітчанській, Комарівській та Черепинській та 3 громади були обрані резервними: Завадівська, Драбівська та Сахнівська.
З метою залучення мешканців сіл до реалізації мікропроектної пропозиції, проведено опитування (анкетування) щодо визначення напрямку на який передбачено спрямувати зусилля щодо його реалізації. На загальних зборах кожного населеного пункту були створені 4 громадські організації: «Довіра» с. Бровахи, «Відродження» с. Квітки, «Боровиця» с. Комарівка та «Дружба» с. Карашина та обрані їх керівні органи.
Відровідно до розпорядження райдержадміністрації від 5 вересня 2011 року №277 створено районний ресурсний центр розвитку громад району та призначено координатора проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ» в районі - начальника управління економіки райдержадміністрації Сасіна Сергія Олексійовича, нині - заступника голови райдержадміністрації.
Розроблене та затверджене Положення про районний ресурсний центр розвитку громад району.

Рішенням сесії районної ради від 22 лютого 2012 року №11-4/VІ затверджено цільову районну програму "Підтримки та розвитку територіальних громад та місцевих ініціатив територіальних громад Корсунь-Шевченківського району на 2012-2014 роки". Програма передбачає здійснення фінансової підтримки ініціатив громад по впровадженню мікропроектних пропозицій коштами районного бюджету із врахуванням фінансових можливостей відповідного сільського бюджету.
У лютому 2012 року на засіданні координаційного комітету форуму місцевого розвитку розглянуто плани громад та включено їх до плану соціально-економічного розвитку району з відповідним фінансуванням районного бюджету.
Рішенням сесії районної ради від 24 квітня 2012 року №13-2/VІ кошти субвенції районного бюджету спрямовані на виконання програми «Впровадження в Черкаській області проекту Програми Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) та Європейського Союзу (ЄС) «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІ» на 2011-2014 роки в сумі 176781 грн., в тому числі:
54800 грн. - Бровахівській сільській раді
32400 грн. - Квітчанській сільській раді
54800 грн. - Комарівській сільській раді
34781 грн. - Черепинській сільській раді
На засіданні координаційного комітету форму місцевого розвитку який відбувся 14 травня 2012 року заслухано та підтримано мікропроектні пропозиції громадських організацій щодо їх розгляду в обласному підрозділі впровадження.
З метою забезпечення технічної підготовки проектів громад, координаторами обласного підрозділу впровадження Проекту ЄС/ПРООН Наталією Белюкіною та Ганною Бабковою, систематично проводилися наради - семінари, тренінги та діалоги з відібраними пілотними радами, за участю активу територіальних громад.
Все це дало можливість, навіть не зважаючи на ті трудності які періодично траплялися на шляху до досягнення поставленої мети – забезпечити сталий розвиток місцевих громад, реалізувати обрані мікропроектні пропозиції.
Члени територіальної громади Бровахівської сільської ради реалізували проект «Реконструкція та відновлення зовнішнього освітлення вулиць сіл Бровахи та Буда Бровахівська», загальною кошторисною вартістю проекту 160584 грн. При цьому підрядником ПП «Полтава-Паритет» виконані роботи з освітлення 6 вулиць загальною протяжністю 9,8 км та встановлено 106 світлоточок.
Відповідно до обраної членами територіальної громади села Квітки мікропроектної пропозиції «Покращення якості медичних послуг амбулаторією загальної практики сімейної медицини шляхом капітального ремонту», загальною кошторисною вартістю проекту 149591 грн., підрядником ТОВ « Зодчий – 2006» повністю виконані роботи по заміні віконних блоків на металопластикові склопакети на площі 31,91 кв. м. на суму 33,6 тис. грн., замінено покрівлю приміщення із азбестоцементних листів на металочерепицю на площі 267,8 кв. м. на суму 90,5 тис. грн., виконані роботи по внутрішній та зовнішній каналізації, зовнішньому водопроводу протяжністю 25 погонних метрів на суму 6,0 тис. грн.
Мешканці територіальної громади села Комарівка на шляху до завершення реалізації проекту «Покращення якості медичних послуг у фельдшерсько-акушерському пункті шляхом капітального ремонту та придбання обладнання». Зокрема, в адміністративному приміщенні сільської ради за рахунок вільних приміщень 1-го поверху облаштовано медичний заклад з усіма побутовими зручностями. При цьому передбачені кабінети для медичного персоналу, кабінет для маніпуляційних процедур, гінекологічний, завідуючого та топочна. Виконані електромонтажні роботи, роботи по облаштуванню господарчо-питного водопроводу, гарячого водопостачання, каналізації та опалення.
Загальна кошторисна вартість проекту становить 158962 грн., в тому числі на придбання обладнання - 42570 грн.
Черепинською сільською радою та членами громади села Карашина реалізовано мікропроектну пропозицію з капітального ремонту приміщення ФАПу із використанням енергозберігаючих технологій (замінено вікна на теплоізолюючі склопакети), облаштовано стіни, підлогу та стелю сучасними матеріалами, придбано необхідне медичне обладнання.
Загальна кошторисна вартість проекту становить 160561 грн.
Хід реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ» систематично висвітлювався в районній газеті «Надросся».


За інформацією відділу інформаційної політики,
зв'язків із засобами масової інформації та
суспільно-політичних питань апарату

райдержадміністрації

Приєднані файли:
logo_undp.gif
logo_undp.gif [ 11.17 Кб | Переглянуто 2051 разів ]

Сторінка 1 з 1 Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/